16.11.2019

İçim öylesine karanlık ki!
İnsanlardan nefret ediyorum. Kendimden nefret ediyorum çünkü. Karanlığımın tek sorumlusu kendimken diğerlerini sorumlu tutacak kadar aptalım. Ha bir de tembelim. Aslında o kadar tembelim ki, sadece kendimi sorumlu tutuyorum. Oysa ikisinin ortasında bir şeyler düşünecek kadar karmaşık şeylere zihnimi yoramayacak denli üşengeç ve hımbılım. Ya kendimi ya da başkalarını sorumlu tutabiliyorum ancak. O kadar doğrudan çalışabilen; beceriksiz olduğuna inanmayı seçen, tembel, tembel, tembel bir zihnim var ki!
Bir işim bile yok! Düşünebiliyor musunuz! Yani evet, son derece zengin olduğum söylenebilir. Bir bankada kilitli bir kasam bile var. Şu kiralık olanlardan, çift kilit bulunduranlardan hani. Her gün gittiğim belli bir yer de olduğunu söyleyebilirim; ama tüm bunlar gerçek bir işim olduğunu düşündürmesin kimseye. Öyle değil çünkü. Ben hiç iş yapmadan para alabilen biriyim. Kimseye bir faydam yok. Sadece bir basamağın üzerinde oturup sırtımı bir duvara dayıyor, inliyor inliyorum. Bir dilenciyim ben. Başka bir tabirle kaldırım mühendisi…
İnsanlara dua ediyor gibi görünsem de; onlara içten içe beddualar yağdırıyorum. Para verenlere özellikle. Yanımdan bana bakmadan geçenlere, bakıp da önemsemeyenlere, bilhassa tiksinerek bakanlara gıpta ediyorum.
Aslında insanların kendilerini benden güçlü görmesini sağlıyorum. Benim işim de bu denebilir belki; ama bu iyi bir şey gibi görünse de değil. Çıtayı aşağı çekmekten, insanların yok yere mutlu olup kendilerini rahatlatmalarından ve yapacakları şeyi, az da olsa rehavete kapılarak daha zor yapmalarından ya da bazen yapmamalarından başka bir işe yaramıyor. İnsanların bana bir şeyler vererek iyilik yaptıklarını düşünerek kendilerini biraz kötülüğe hazır hissetmeleri de cabası. Her ne kadar bunu kimse itiraf etmese de…
Kendilerini iyi bir insan zannediyorlar yok yere zavallıcıklar! Zavallı tembeller!
Aslında ben bir iş yapmıyorum… Ben bir virüs bulaştırıyorum. Belki de virüsün kendisiyim. Ya da virüs tüm vücudumu kontrol ettiğinden beni benliğimden çoktan çıkartmış.
Ne virüsü mü? Bunu anlayamayacak kadar mı bulaştı bu virüs size de yoksa? Bunun nedeni sadece ben olamam değil mi!
Ben bir dilenciyim, sırtımı çok güçlü, taştan olmayan bir duvara dayayan…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir