08.03.2020

Hayatı boyunca, yani en azından çocukluğundan itibaren uzun yıllar boyunca kadınlarla, onları kaldırarak ya da taşıyarak iletişim kuran bir adamın ilişki anlayışı nasıl gelişmiştir acaba?
Kaldırılmak, taşınmak isteyen kadınlardır bunlar. O adam bir balettir ve taşıdığı, dans ettiği, kaldırdığı kadınlar da balerindir. İki taraf da bu işe gönül vermiştir. Kadın vücuduna hiç yabancı değildir o eller. Hatta onlar için işlerinin bir parçasıdır kadın vücudu. Yani muhtemelen profesyonel bir tür mesafe olacaktır. Yine de kadınla belki de başka hiçbir meslekte olmayacak olan bir iş birliği içinde olmak durumundadırlar.
Böyle bir adamın baleyle hiçbir ilgisi olmayan bir kadından hoşlanması, benim gibi birisiyle ilgilenmesi… nasıl söylemeli, epey ilgimi çekmişti. Heyecanlanmıştım. Beni kaldırması, bir oyuncak bebek gibi taşıması mümkün değildi; çünkü ben taşınmayı bilmiyordum. Bunun için kendimi paralarcasına çalışmamıştım. Bu da benim için bir tür yetersizlikti nedense. Böyle hissediyordum ve bunun saçma olduğunu bilmek bunu engelleyemiyordu. Ben de aramızda romantik bir bale gösterisi yapmak istiyordum. Oysa diğer taraftan onların bunu romantik bulmadığını, civata sıkıp gevşetmek, dikiş dikmek gibi bir iş gözüyle baktıklarını da biliyordum. Yine de o muhteşem iş birliğinin bir parçası olmak istiyordum işte.
Hastalandığında onu nasıl olmuşsa sırtladığım bir an, o iş birliğinde hep istenen şeyle birlikte ikisinin de bizim başımıza geldiğini idrak edebildim. Biz romantik bir iş birliği içindeydik onunla. O hastaydı ve yatağa taşınmak, iyi bakılmak istiyordu. Ben de ona iyi bakmak… Onun iyileşmesi için o ağır ama sevgili vücudunu taşımak istiyordum. Biz basit bir iş yapmıyorduk. İnsanların bizi güzel görmesini umursamıyorduk bile. Biz, birbirimizi seviyorduk sadece.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir