18.02.2018

Mezar kazıyordum.
Evet… Bir mezar soyguncusuydum ben. Aslında soyguncusuyum… Kazıyor ve içlerinden çalıyorum… Hala yapmaktayım bunu ve yakalanana kadar yapmaya devam edeceğim. İğrenç bir şey yaptığımı, bunun için beni ihbar etmeyi düşünüyorsunuz değil mi?
Ama size bunun için belirleyici bir bilgi vermeyeceğim ki. Size Adımı, cinsiyetimi, yaşımı falan söyleyeceğimi sanıyorsanız…
Sadece mezarlardan ne yürüttüğümü söyleyeceğim… Ve bunu neden yaptığımı… Gerçi bunu anlayabileceğinizi hiç sanmıyorum ama belki içinizden biri…
Mezarlardan saçları çalıyorum. Kesiyorum ve bir çuvala koyuyorum onları. Renklerine göre bile ayırmadan. Sonra, onları ‘saça’ yapıyorum. Yani keçenin keçi kıllarından değil de; saç tellerinden olanı. Gerçi onun saça olduğunu bir tek ben biliyorum. İnsanlara keçe diye satıyorum. Şekillendirdikten, başka bir şeylerle çeşitlendirdikten sonra satıyorum.
Bazen süs eşyası yapıyorum, bazen bir giysinin parçası, bazen de bir yastığı dolduruyorum onlarla.
Böylece, ölülere iyilik yapmış oluyorum. DNA’larının bir parçasını dünyada gezdiriyorum. Onlara, sevdiklerine dokunabilmeleri için bir şans daha veriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir