02.06.2023

Taksi yine geç kalmıştı.
Her gün iş çıkışı taksiye binmek aslında hiç benim yapabileceğim bir şey değildi. Fazla kazanmıyordum çünkü. Yine de sadece bir taksiye binmek istediğim için yapıyordum bunu. O da bana hiç taksimetrede yazan ücreti söylemezdi. Sırf onunla aynı arabada, aynı müziği ve o müziğe eşlik eden aynı huzur dolu sessizliği solumak için yapardık bunu. O hep aynı saatte, aynı yerde beklerdi.
Bugün dışında sadece bir kez geç gelmişti. Onun için biraz daha bekleyecektim. Hiçbir şey sormadığım o adama, sadece vereceğim ücreti söylerken, yani sadece para konuşurken duyduğumdan belli belirsiz hatırladığım sesi ve yüzüyle o adama, neden geç geldiğini soramazdım. Biz sadece birbirimizin sessizliğiyle ilgileniyorduk. Bir sürü insanı dinliyorduk gün boyunca ama ne kadar merak edersem edeyim, onun kim olduğunu, nelerden hoşlandığını soramazdım. Sadece şarkımızı sevdiğini biliyordum. Fikrimin İnce Gülü… Farid Farjad’ın çaldığı enstrümantal versiyonu…
Yine de gelip önümde durduğunda koltuğa oturur oturmaz niye geç kaldığını, anlaşmamızı bozmak pahasına da olsa soracağımı biliyordum.
Ve onun, anlaşmamızı bozmamak bahanesiyle cevaplamayacağını…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir